Літературна вітальня

016«Тарас Шевченко і сучасна українська література» – літературна вітальня за участю голови обласної організації НСПУ Євгена Барана відбулась 4 березня в приміщенні міської бібліотеки для юнацтва. Напередодні 200-річного ювілею великого сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка мова йшла якраз про феномен Кобзаря. Вже 200 років ми осмислюємо велич цієї постаті, його роль і вплив на нашу націю. Євген Михайлович з погляду письменника, науковця, літературного критика висловив свої міркування: Тарас Шевченко – це основа, якою і є Україна, Тарас Шевченко визначає обличчя доби і сьогодні він є доречним, актуальним як ніхто інший, Тарас Шевченко євангелізував українську правду і канонізував українську кривду. Сучасні українські письменники вчаться від Шевченка тієї великої відповідальності перед словом, перед народом, а найвища оцінка їхньої творчості – довіра читача, суспільства. Феномен Т. Шевченка розкрив і Борис Грінченко, який сказав: «У нас будуть великі поети, але ніколи не буде Пророка».

Євген Михайлович презентував також свою збірку літературно-критичних статей, рецензій, есеїв «Повторення пройденого…», яка вийшла друком восени 2013 року у видавництві «Твердиня» (м. Луцьк), розповів про літературний процес в області, перспективи журналу «Перевал», відповів на запитання аудиторії.

В літературній вітальні взяли участь члени обласної організації НСПУ Роман Киселюк, Галина Христан, літстудійці «Бистріні» Олександр Букатюк, Роман Бенюк.

017 020 018

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.