Повернуті із забуття
Видатні постатті Надвірнянщини в персоналіях.
(Публікації члена Національної спілки країзнавців України Ігоря Андруняка)
Професор «гнізда» націоналізму і самостійництва
ДЕМ’ЯНЧУК Іван Степанович народився 24 грудня 1880 у місті Надвірна. Відомий мовознавець, літературознавець, перекладач творів античної літератури, член Українського педагогічного товариства, член-співробітник…
Федір Срібний – дослідник історії Львівського Ставропігійського братства
Український історик Федір Срібний народився 22 лютого 1881 році у Надвірній. Гімназійний учитель у Львові, член Львівської історичної школи М. Грушевського…
Юрій Срібний-сотник Армії УНР
Активний громадський діяч Юрій Срібний народився у місті Надвірна 16 березня 1892 року у багатодітній сім`ї заможних міщан Василя Срібного і Магдалини Полатайко…
Надвірнянський мандрівник доктор Микола Срібний
Микола Срібний – п’ятий син у сім’ї Василя Срібного із Надвірної – народився у 1887 році…
Ростислав Білас – полковник санітарної служби УГА
Майбутній шеф медико-санітарної служби Державного Секретаріату Військових Справ Західно-Української Народної Республіки Ростислав-Едмунд Білас народився 10 червня 1884 року у м. Надвірна на Станіславщині у Королівстві Галичини та Володимирії Австро-Угорщини.
Січовик Лесь Гринішак – один із організаторів «Сокола» у Надвірнянщині
Перший «Сокіл» утворився у 1862 р. у Празі з метою поширення не тільки фізкультури, але й пробудження національної свідомості чеського народу.
Лицар Українського Залізного Хреста – чотар УГА Дмитро Кочержук
Кочержук Дмитро Михайлович у складі Австро-Угорського війська воював на Італійському фронті, четар III-го Галицького корпусу Української Галицької Армії (УГА), старшина для особливих доручень штабу УГА під командуванням генерала Михайла Омеляновича-Павленка, учасник «Чортківської офензиви» і першого Зимового походу Армії УНР.
Пластун Михайло Дем’янчук у боротьбі за незалежність та соборність Української держави
Дем’янчук Михайло Іванович – борець за незалежність та соборність Української держави, хорунжий Української Галицької Армії (УГА), засновник і перший голова «Пластприяту» в Міннеаполісі (США), член Українського Конгресового Комітету Америки (УККА).
Замурований живим
Вірстюк Роман Михайлович (*1899+1941), пластун гуртка «ЛИСИ» в Станіславській українській гімназії, десятник Українських січових стрільців (УСС) та Української Галицької Армії (УГА), член Української Військової Організації (УВО)…
Доктор медицини Дмитро Селепей
Доктор медицини Дмитро Селепей народився у селі Крихівці біля Станіславова у Галичині у 1896 році.
Справа про звинувачення українських націоналістів Надвірнянщини 1933 року
Із метою національного відродження України при Надвірняському товаристві «Просвіта» на початку 1930-х років діяли філії легальних українських патріотичних організацій: спортивного товариства «Сокіл», пожежно-спортивного товариства «Луг»…
Надвірнянський пластун Юрій Дунець і його родина у боротьбі за волю України
Юрій Дунець у травні 1929-го разом із надвірнянцем Олегом Гриневичем закінчив навчання у Станіславській українській гімназії, де вступив до молодіжного спортивного товариства «Пласт».
Степан Дунець – очільник ОУН у Надвірнянщині
Борець за волю України Степан Дунець народився в 1909 році у сім’ї малоземельних міщан Дунця Івана і Магдалини в м. Надвірна, вул. Куток, буд. 2 (вул. Кілінського, буд. 17), недалеко від річки Бистриці Надвірнянської.
Роман Верес – президент Українського національного музею-архіву в Чикаґо
Есперантист Роман Дмитрович Верес народися 27 листопада 1907 р. у с. Парище Надвірнянського повіту в Галичині.
Назавизівський луговик – політв’язень Кустанайлагу
Нищак Микола, син Федора і Марти Янцюк, народився 14 грудня 1906 року в селі Назавизів Надвірнянського повіту в Галичині…
Олесь Буній – пластун та ідейний оунівець
Олександр-Олекса Васильович Буній народився 24 березня 1912 року (помер 24.12.1996 у Буенос-Айресі (Аргентина)) у сім’ї надвірнянця – вояка Української Галицької Армії (УГА) Бунія Василя, який загинув у «чотирикутнику смерті» у 1920 році.
Пластун «Сват» із Надвірної
Недалеко гірської річки Бистриці Надвірнянської на саме Різдво Ісуса Христа за латинським обрядом сто літ тому у сім’ї вчительки української мови дівочої школи Надвірної діловода міської управи Лева Гавриляка народився первісток, якого назвали Романом-Олександром.
У Надвірній відкрили меморіальну таблицю братам Срібним
День Соборності України, 22 січня, на фасаді будівлі «Просвіти» у райцентрі (вул. Мазепи) урочисто відкрили меморіальну таблицю уродженцям м. Надвірна, науковцям, членам товариства «Просвіта», громадським діячам братам Федору, Миколі та Юрію СРІБНИМ.
Головний геолог Республіки Куба і Народної Республіки Бангладеш із Надвірної
ДЕМ`ЯНЧУК Василь Григорович (*1931+1992), кандидат геолого-мінералогічних наук, головний геолог управління пошукових і розвідувальних робіт на нафту та газ Міністерства геології УРСР, лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки…