Гаврилівська бібліотека-філія

 Село Гаврилівка знаходиться на відстані 18 км від райцентру і 45 км від  обласного центру та простягається майже 7 км вздовж автомагістралі Надвірна-Отинія, територія – 1122.5 га.  Вперше в історичних джерелах про село згадується в 1618 р. В кінці 1899 р.  ст. в селі Гаврилівка було засновано читальню товариства «Просвіта» за ініціативи пароха о. Теофіла Кобилянського. Читальня побудована перед війною, мала  дві кімнати. В 1923 році читальня знаходилась в будинку Олексюка Василя. Нараховувалось фонду 90 примірників книг. З періодики виписували часописи «Народна Просвіта», «Новий час». Головою читальні товариства «Просвіта» був Микола Пилип’як.

Бібліотека с. Гаврилівка з 1947 по 1962 рр. знаходилась у приміщенні клубу, з 1962 по 1970 рр. – у приміщенні сільської ради. З 1964 по 2001 рр. завідувачем  бібліотекою була Василишин Марія Ільківна.

В 1970 р. було відкрито новий будинок культури, в якому розмістилася і бібліотека. На даний час бібліотека знаходиться на другому поверсі, займає дві кімнати. Завідує бібліотекою Мельник Марія Василівна,  бібліотекар Глинчак Марія Дмитрівна. Книжковий фонд становить 10786 примірників книг. Обслуговує бібліотека 1040 користувачів, з них дітей – 403, юнацтва – 214, яким видається 20327 примірників книг.

Бібліотека має гарний естетичний вигляд. При бібліотеці створено міні- музей народного побуту. Користувачі мають можливість ознайомитися із старовинними предметами побуту, вишивками, одягом, унікальними роботами односельчан з бісеру, різьби по дереву. Старовинні традиції відроджуються шляхом проведення конкурсів, турнірів знавців народних звичаїв, прислів’їв тощо. При бібліотеці працює клуб за інтересом «Берегиня». Впроваджується проект «Видатні люди села». Бібліотека приймає активну участь в заходах  районного рівня, займає призові місця.

-->