Бібліотека-філія с.Білі Ослави

Село Білі Ослави лежить у межиріччі рік Ославки й Прута біля підніжжя Карпатських гір, що якраз на північній межі Гуцульщини. Це село – одне з найбільших в районі, його територія – 1415.6 га. Перші письмові згадки про Білі Ослави припадають на середину ХУІІІ ст. Одна з версій про походження назви села пов”язана з річкою, русло якої вкрите білим камінням та назвою “оселя”, “оселятися”.

У селі ще перед першою світовою війною вирувало просвітницько–громадське життя. В 1905 році була у селі читальня  «Просвіти», яка нараховувала 30 книжок, мала 50 членів, а головою читальні був Михайло Панівник. Уже в 60–х роках ХХ ст. сільська бібліотека знаходилась у будинку священика.

Сьогодні Білоославська бібліотека знаходиться у «будинку спеціаліста»; в бібліотеці : завідувач Гринюк Надія Іванівна До послуг користувачів книжковий фонд в кількості 8 538 примірників. Читає в бібліотеці 1025 читачів, з них дітей – 517, юнацтва – 164.

У 2011 р. бібліотека розширила свою площу завдяки рішенню сесії сільської ради №10 від 25.01.2011 р. Тепер бібліотека займає дві кімнати площею 67.5 м.кв.   Проведено ремонт і бібліотека постала перед користувачами у зовсім іншому привабливому вигляді .

 

Бібліотека приймає щорічно участь у святкуванні свята проводів на полонину. На святі вшановують людей легендарної гірської професії – ватагів, вівчарів.В селі є музей Марійки Підгірянки, яким завідує відомий краєзнавець Василь Левицький. З музеєм бібліотека плідно співпрацює: проводять різні заходи по відзначенню пам’ятних, ювілейних дат, презентації книг тощо. 

При бібліотеці успішно працюють клуби за інтересами “Сучасниця” (для жінок) та “Паросток” (для дітей). Бібліотека впроваджує інноваційні технології, веде власний блог.

-->