Бібліотека-філія смт.Делятин

Селище міського типу Делятин розташоване на лівому березі ріки Прут при його виході на умовну рівнину, територія – 1777.7 га. Перший письмовий документ про Делятинщину – 9 березня 1400 р. В 1902 році в Делятині було організовано повітову філію  «Просвіти», до якої входили 16 читалень з 700 членами.

В 1941 році було відкрито Народний дім, бібліотеку та кінотеатр. Завідувала бібліотекою Є. Попроцька. Пізніше бібліотеку очолювали Л. Козловська, Г. В.  Кухарчук, з 1956– 1991 рр. – З. А. Мажевська. Всі ці роки бібліотека приймала активну участь в культурному житті селища. Бібліотека за часу завідування Мажевської З.А. була школою передового досвіду та установою «відмінної роботи»..

З 1991 по 2006 рік очолювала бібліотеку Ковальчук Галина Василівна. З 2006 по 2007 рік завідувачем була Нищей Оксана Василівна. З 2007 року по цей час завідує бібліотекою Брунько Квітослава Миколаївна. В штаті бібліотеки 2 бібліотекарі: Круль Тетяна Ярославівна і Пасічна Тетяна Ярославівна. В 2000 р. бібліотека переведена в приміщення колишньої шкільної майстерні, займає 3 великі кімнати: читальний зал, книгосховище та дитячий абонемент. Книжковий фонд нараховує 20 985 примірників книг. До читання залучено 2 250 користувачів, яким протягом року видається близько 45 000 книг. При бібліотеці працюють два клуби за інтересом “Душі криниця» – для дорослих, «Школа добрих вчинків» – для дітей.

В окремій кімнаті працівники бібліотеки почали облаштовувати музей історії селища, вже зібрано чимало цікавих експонатів. Жителі селища вітають дану ініціативу, віддають до музею речі народного побуту, цінні давні документи, світлини тощо.

Працівники бібліотеки користуються авторитетом у селищі, приймають активну участь у всіх культурно-просвітницьких заходах, часто самі їх ініціюють. Налагоджено творчі стосунки з громадськими організаціями, музичною школою, Народним домом, священнослужителями. В бібліотеці проходять зустрічі з письменниками, поетами, митцями краю, проводять презентації книг, літературно-музичні вечори, тренінги, родинні свята, зустрічі поколінь, етичні години.

 У 2010 р. БО “всеукраїнський благодійний фонд Юрія Дерев”янка” подаровано для бібліотеки комп”ютер.

Завідувач бібліотекою Брунько  Квітослава Миколаївна прийняла участь у слуханнях у комітеті Верховної Ради України з питань культури і духовності на тему: «Розвиток сільських бібліотек як інформаційних і культурних центрів» (18 травня 2011 р.).

Бібліотека приймає активну участь в обласних та районних         оглядах-конкурсах, часто стає переможцем районних акцій, конкурсів.

У 2016 році бібліотеку переведено в приміщення Будинку культури.

 

nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

-->