Бібліотека-філія с.Бистриця

У високогір”ї Карпат, на висоті 740 м н.р.м, серед хребтів Горганського масиву лежить село Бистриця. Першу згадку про село знаходимо в австрійських документах, які датуються 1810 р. Територія села – 693.6 га.

У селі Бистриця в 1908–1909 рр. була читальна  «Просвіти», яка нараховувала 67 членів. У просвітницькій бібліотеці  на той час було 168 книг. Головою читальні «Просвіти» у селі був З. Гординський. До початку другої світової війни  були також крім “Просвіти” товариство «Січ», організаторами та керівниками яких були: В. Слижук, Й Осташук, П. Слижук, О. Смеречук.

На даний час Бистрицька бібліотека-філія розташована на 2–му поверсі сільського будинку культури, займає 3 кімнати. Завідує бібліотекою Зеленчук Марія Миколаївна.   Книжковий фонд  розкритий за допомогою актуальних книжкових виставок. Окремо є кімната для юного читача, в якій розміщений дитячий книжковий фонд. Загальний фонд нараховує 8 533 примірників книг. Щороку бібліотека обслуговує 700 читачів, яким видає 14000 примірників книг.

Бібліотека відіграє велику роль у популяризації краєзнавства та туризму. Для більш повного інформування  користувачів у бібліотеці створено підбірку матеріалів «Розвиток туризму на Прикарпатті». Бистриця пов’язана туристичним маршрутом: Довжинець, Стопи, Буковель, Довбушанка –Федиціп, Яблінка–Яремче.  Ще дуже багато цікавих маршрутів  проходять через мальовничі Карпати, з якими можна познайомитися, завітавши до Бистрицької бібліотеки і переглянувши книжкові виставки. На виставках представлено літературу  з історії, сьогодення краю, зокрема  цікавий маршрут в заповідник «Горгани», дендрологічний парк «Висогірний», в якому зібрано 400 дерев – чагарникових порід із різних куточків землі. При ньому створено природничий клуб «Кедрина», який об’єднав літераторів, бібліотекарів, художників, природолюбів. Багато років членом клубу  є завідувач Бистрицькою бібліотеко-філією Марія Зеленчук.

Також в бібліотеці створено кімнату – музей. Велику зацікавленість викликають виставки мистецьких виробів та предметів побуту.  Зокрема на виставці «Краса рідної вишивки» експонуються вироби майстрів Юстини Мотрюк, Марії Цимбалюк, Ганни Яремчук, Марії Зеленчук. На виставці «Промисли рідного краю» представлені сучасні вироби, вертеп, бесаги, дерев’яні побутові  речі – горнятка, миски та ін.

При бібліотеці працює любительське об’єднання «Майстриня». Методичний відділ ЦРБ  в 2011 році узагальнив  досвід роботи Бистрицької філії «Сільська бібліотека і туризм».

-->