Бібліотека-філія с.Камінна

Село розташоване на сході району, розкинулось на берегах ріки Стримби. Перша письмова згадка – 1453 р. Вважають, що назва села походить від великої кількості каменю-пісковика. Територія села – 709.7 га.

Камінецька сільська бібліотека веде свій відлік з 20-х років минулого століття, коли за ініціативи жителя села, активного учасника товариства «Просвіта» Михайла Бойчука відновила свою діяльність після Першої світової війни читальня «Просвіти». В 1903 році відбулось перше відкриття читальні в хаті  М. Бойчука, якого обрали бібліотекарем. В бібліотеці нараховувалось 120 різноманітних книг, передплачувалось 7 часописів, серед них  «Свобода», «Український голос», «Світ дитини», «Діло», «Молода Україна» та ін.

Серед сільських читалень читальня «Просвіти» в Камінні була одна з найкращих. Наприкінці 20-х років громада села завершила будівництво приміщення для читальні, в якому до сьогодні розміщується будинок культури і бібліотека.

На початок другої світової війни бібліотека-читальня нараховувала близько 500 примірників книг, які в роки війни були розібрані жителями села на зберігання.

Камінецька сільська бібліотека заснована в 1952 році. З 1979 входить до Надвірнянської централізованої бібліотечної системи. З 1965 до 1988 року керівником бібліотеки була   Віра Григорівна Іванюк, а з 1988 року до сьогодні завідує бібліотекою її дочка Галина Волошин. З 1 грудня 2015 року бібліотекою завідує Олена Носкова.

На сьогодні бібліотека є інформаційним, культурно-освітнім закладом, що має упорядкований книжковий фонд, який нараховує  11 772 примірників книг. Бібліотека передплачує 8 назв періодичних видань. Книговидача становить 10079 примірників книг. Бібліотека обслуговує більше 500 користувачів.

В приміщенні бібліотеки влаштовуються книжкові виставки, проводяться інформаційні хвилинки, міні-вікторини, літературні вечори, бесіди та огляди літератури.

-->