Бібліотека-філія с.Саджавка

Існування Саджавки вперше засвідчено в історичних джерелах 1492 року. Назва села походить від річки Саджавочки, що перетинає село і впадає в Прут. На початку ХХ ст. село відвідувала Ольга Кобиянська. Територія села – 1143.6 га, населення – біля 4 000 осіб.

Саджавська бібліотека-філія продовжує добрі традиції читалень села, які діяли під керівництвом товариства «Просвіти» в довоєнні роки. В 20-30 роках минулого століття в селі працювали дві читальні «Горішня» і «Долішня». Обидві збудовані спільними коштами громади села. Велику організаторську просвітницьку роботу проводив місцевий пастор УГЦК Ізидор Бобикевич. Отець Бобикевич очолював товариство «Просвіта». Після 1939 року владою було заборонено діяльність «Просвіти». Після війни з  хати – читальні  зробили клуб і було відкрито бібліотеку. Бібліотекарем була Черненко Катерина Андріївна, яка працювала з 1967 року по 1976 рік.

В 1967 році було збудовано новий будинок культури, де було розміщено бібліотеку на 2-му поверсі у двох кімнатах. З 1983 р. і до березня 2012 р. бібліотекою завідувала Христан Галина Петрівна.   З березня 2012 р. завідувачем бібліотеки стала Федорчук Ганна Михайлівна, бібліотекар – Христан Галина Петрівна. З 10.03.2015 року бібліотекою завідує Федорчук Леся Василівна. Щороку бібліотека обслуговує понад тисячу користувачів, з них дітей 470. Книжковий фонд становить 11939 примірників книг.

Саджавська бібліотека веде велику пошукову роботу, понад двадцять років підтримує тісний зв’язок з діаспорою. Односельці- емігранти подарували бібліотеці понад 500 книг, оформлено тематичний стелаж «Книги, подаровані діаспорою», функціонує постійно діюча книжкова виставка «Лелеки з рідного гнізда», «Бібліотека і діаспора». Біліотекар Галина Христан прийняла участь у Всеукраїнському конкурсі літературних творів бібліотечних працівників , який оголосила УБА у 2010 р. і ввійшла в число дев’яти переможців. Героєм її новели «Кола Брюньйон із Саджавки» став емігрант Данило Томащук.

Галина Петрівна є членом Національної спілки письменників України, лауреатом районної  премії ім. Н. Попович, членом літстудії «Бистрінь», автором чотирьох книг: «Я вернусь», «Великоднє чудо», «Старий і кіт», «Білий острів». Саджавська бібліотека-філія є справжім культурно-просвітницьким осередком для громади села.

 

-->