Бібліотека-філія с.Перерісль

125Село розташоване у північній частині району. Вперше згадується в історичних джерелах у 1375 році.Згідно переказів першим поселенцем тут був чоловік на ім”я Переро. Територія – 632.8 га. Через село протікає річка Стримба; відстань до райцентру – 9 км.

Історія бібліотечної справи в с. Перерісль веде свій початок з 1931р. – з часу побудови  хати – читальні, якою завідував Драгомирецький Василь.

В 1951 році була відкрита сільська бібліотека, якою завідувала  Ерстенюк-Бариляк Розалія. Бібліотека була розміщена при школі, а згодом  її було переведено в приміщення сільської ради, де вона займала одну кімнату з фондом 500 примірників книг.

В 1968 році було збудовано будинок культури, де на 2-му поверсі розмістилася бібліотека в чотирьох кімнатах. Завідувала бібліотекою Кузик Г. в., бібліотекарем була Стефанюк Г.І.

У зв’язку з тим, що з часом дах почав протікати, в 2004 р. переведено бібліотеку в краще приміщення при сільській раді. Зараз бібліотека займає три кімнати, тут тепло, затишно, комфортно. Завідувач бібліотекою – Кріцак Ганна Василівна, бібліотекар – Угринчук Уляна Василівна.

 Бібліотека щороку обслуговує 1000 читачів,  з них 350 дітей, 200 –юнацтво, яким видається більше 20000 примірників книг.

Налагоджено тісні зв’язки з сільською владою, школою, будинком культури. При бібліотеці діє клуб за інтересом «Берегиня». В рамках клубу відбувається чимало цікавих заходів. Бібліотека приймає участь у всіх акціях, конкурсах, оглядах районного, обласного рівня.

120 115 118

-->