Бібліотека-філія с. Середній Майдан

Село Середній Майдан знаходиться на лівому березі річки Прут. До складу сільської ради входять села Середній Майдан, Вишнівці та Глинки. На околиці села протікає невеличка річка Товмачик. Село відоме з другої половини ХУІІІ ст. Територія –115.9 га.

В 1914 – 1916 роках в с. Середній Майдан було організовано хату-читальню «Просвіти», яка розмістилась біля сільської церкви.

Після закінчення першої світової війни «Просвіта» в селі займала досить  помітне місце в формуванні громадської думки. Особливо активними її членами була сім’я Андрейчуків. Активісти «Просвіти» приймали участь у проведенні фестин, ставились п’єси, діяв читацький гурток, молодь виховувалась в патріотичному дусі.

Після закінчення другої світової війни хата-читальня функціонувала і надалі і  знаходилась у тому самому будинку колишньої «Просвіти». Завідувачем бібліотеки був Бевзюк Іван Романович. Фонд бібліотеки був невеликий, а в 1947 році  хату-читальню знищено, все згоріло. Після цього було відкрито сільську бібліотеку в хаті Гриджука Михайла і першим бібліотекарем було призначено Зінченко Марію Павлівну.

В 1957 році було збудовано приміщення клубу,  в якому розмістилась і бібліотека. Завідувала бібліотекою Андрейчук Марія Юріївна з 1956 по 1990 рр. Після неї з 1990 р. і по цей час завідувачем бібліотеки є Кухарчук Надія Василівна. На даний час бібліотека знаходиться в приміщені дитячого садка, займає три невеликі кімнати. До послуг користувачів 5 250 примірників книг. Читає в бібліотеці 510 читачів, з них дітей – 130, юнацтва – 69.

Бібліотека всю свою роботу  проводить спільно з сільською радою, школою, будинком культури. В бібліотеці організовано краєзнавчий куток, функціонують книжкові виставки, проводяться масові заходи.

-->