Бібліотека-філія смт. Ланчин

IMG_0009Селище міського типу Ланчин розташоване на південний схід від Надвірної. Селище лежить на берегах рік Прут (ділить Ланчин на дві половини) та Слобожниця. Селище засновано десь приблизно у Х ст., а перша згадка про нього міститься у Галицько-Волинському літописі (1241 р.). Територія –2 004.3 га.

Перші відомості про прообраз  сучасної бібліотеки датовано вереснем 1868 р. Професор академічної гімназії Анатолій Вапняк  сприяв у створенні читальні і заснуванні товариства «Просвіта». Товариство домовилося про книгообмін з польськими та чеськими освітніми організаціями. У 1930-1937 роках керівником «Просвіти» був Мадзюк Максим, а першим бібліотекарем Усин Микола. В читальні було біля 800 книг.

Селищна бібліотека була заснована в 1947 році при клубі: читальний зал, абонемент, відділ для дітей. Завідувала бібліотекою  Недільченок Параска Іванівна, а з 1952 року –  Лобода Марія Іванівна. При бібліотеці працював пересувний фонд, яким завідувала Свягла Ольга. На той час бібліотека мала статус районної, надавала методичну допомогу іншим бібліотекам. Працівники згадують, що вони весь час були з людьми: створювали агітбригади, здійснювали подвірні обходи з метою залучення населення до читання.  У 1953 р. зав. бібліотекою призначено Золоту Стефу Миколаївну. В той час бібліотеку перевели в окреме приміщення, в якому вона знаходиться і зараз. З 1988 по 2011 рр. завідувачем бібліотеки працювала Цюрак Меланія Іванівна.

IMG_0004 IMG_0005

Сьогодні бібліотека – інформаційний, культурно-просвітницький осередок для громади селища, який задовольняє читацькі потреби та запити своїх користувачів на книгу та інформацію. Цьому сприяє тісна співпраця з виконавчим комітетом  селищної ради, громадськими організаціями, школою, Народним домом.  Завжди раді своїм користувачам завідувач бібліотеки-філії Попович Марія Іванівна та бібліотекарі Дімнич Л.В. та Косюк Л. В. Працівники бібліотеки проводять цікаві масові заходи, зокрема літературні вечори, вікторини, години поезії, читацькі конкурси, бенефіси, прем’єри книг. При бібліотеці працюють клуби за інтересом: «Сімейні торжества» (для дорослих),  «Патріот!» (для юнацтва). Фонд бібліотеки складає 26 486 примірників книг, обслуговується 2 256 користувачів. Бібліотека приймає участь в заходах районного рівня: конкурсах, оглядах, отримує призові місця.

 ЮНАЦТВО DSC_4430

-->