Бібліотека-філія с.Пнів

Село Пнів розташоване на відстані2,9 км на південний захід від м. Надвірна. Західна частина села лежить на правому березі річки Бистриці Надвірнянської, східна частина доходить до ріки Стримби. Поселення вперше згадується у 1400 р. Територія –1962.4 га.

 Культурно-просвітницьке життя села веде початок від товариства «Просвіта», заснованого ще у 1914 році. Читальня «Просвіти» знаходилася в маленькій селянській хаті, власником якої був Круп’як Іван, а головою читальні був Марич Іван. Члени товариства «Просвіта» сплачували внески, селяни організовували різдвяні вертепи, інші пожертви, які потім витрачали на придбання нових книг та періодики. Книги вони замовляли у Львові, звідки їх висилали посилками, передплачувались газети: «Народна справа», «Бескид», журнал «Самоосвіта». З часом до «Просвіти» долучалось все більше людей, читальню відвідувало більше читачів. Тоді виникла ідея збудувати нову велику читальню. Просвітяни збудували її за свої кошти і була розташована вона біля церкви, на центральній дорозі (зараз вул. Січових Стрільців). У новій читальні створили товариства «Сільський господар», «Луг». Головою товариства «Сільський господар» був Маньовський Олексій, головою «Лугу» – Кізів Дмитро. Читальня-бібліотека проіснувала до 1939 року, цього ж року згоріла з невідомих причин, а «Просвіту» з часом заборонили.

Незабаром, після війни створили сільську бібліотеку в невеличкій хаті пана Григораша, потім перевели  в хату Марича Івана. Крім бібліотеки облаштували там і клуб. В 1973 році в селі побудували нову сільську раду,  виділили приміщення і для бібліотеки – три невеликі кімнати.

Сьогодні в бібліотеці до послуг читачів 9 490 книг, читачів у бібліотеці – 1000, з них дітей – 502. Бібліотека проводить культурно-просвітницьку роботу спільно з будинком культури, школою.

Бібліотекою завідує Онуфрак Тетяна Ярославівна, бібліотекар – Гуш Мар’яна Миколаївна. При бібліотеці працюють клуби за інтересом «Янголятко», «Дивосвіт».

У 2011 р. Юрій Дерев»янко, голова БО «Всеукраїнський Благодійний Фонд Ю. Дерев»янка» посприяв у придбанні для бібліотеки нових дверей та трьох енергозберігаючих вікон. В бібліотеці проведено поточний ремонт, приміщення набуло приємного, ошатного вигляду.

nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image nivo slider image

-->