Цуцилівська бібліотека-філія

Село Цуцилів має давню історію, тут виявлено поховання доби карпатських курганів періоду Київської Русі. Перша письмова згадка про село – 1390 р. Територія – 626.4 га.

Перша згадка в архівних документах про  читальню «Просвіти» в селі Цуцилів відноситься до 1904 року. Головою читальні був Турчанський Михайло Теодорович. В 1923 році було збудовано школу, в 1925 р.  –  Народний дім на громадські пожертвування. В 1932 році відбулись збори «Просвіти», на яких було обрано бібліотекарем хати-читальні Маланюка Василя Степановича. В 1949 році згорів Народний дім.

Після другої світової війни сільську бібліотеку відкрили в приватному секторі, завідувачем якої була Ільків Марія Романівна. З часом було збудовано новий адміністративний будинок, в якому на другому поверсі розміщено бібліотеку, яка займає одну велику простору кімнату. Завідувачем бібліотекою була Приймак Марія Григорівна. З 2005 року завідує бібліотекою Лілія Щербан. В бібліотеці затишно, тепло, комфортно. книжковий фонд становить 97435 примірників книг, книговидача – 10435 книг, бібліотека обслуговує 522 користувачів, з них 110 дітей,  85 юнацтва.

Бібліотека творчо співпрацює з усіма громадськими організаціями, церквою, школою, Народним домом. При бібліотеці працює клуб за інтересом  «Істина». На кожному засіданні завідувач бібліотекою спільно з церковною громадою прикладають всі зусилля, щоб долучити своїх краян до витоків духовності, відродити все добре, святе, вічне.

 У 2010 р. бібліотека увійшла в число переможців конкурсу проектів програми «Бібліоміст» «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету», отримала 3 комп»ютери, принтер, сканер. В листопаді 2011 року було урочисто відкрито пункт безкоштовного доступу до мережі Інтернет.  У вересні 2011 року до бібліотеки завітали  учасники всеукраїнської наради директорів державних та обласних наукових універсальних бібліотек. У жовтні того ж року з роботою книгозбірні ознайомились польські колеги з м. Ополє.

 Бібліотека приймає участь в районних, обласних оглядах, конкурсах.

-->