Бібліотека-філія с.Назавизів

Село Назавизів знаходиться у південно-східній частині району на відстані 5 км від Надвірної. За історичними джерелами село засноване у 1479 р. Назва його походить від «завезених людей». Розміщена в Назавизові дерев»яна церква Іоанна (1820) включена в реєстр пам»яток архітектури України. У 20-30 рр. ХХ ст.. в селі діяли організації «Просвіта», «Луг» та «Союз українок».Територія села – 713.6 га.

Назавизівська сільська бібліотека була заснована в 1949 році. Бібліотекою завідували Запорожець О.. Гурмак Є., Євтушенко К., Романюк П. У 1956 році бібліотеку розмістили в новозбудованому клубі, нею завідувала Дейна М. до 1961 року. З 1961 року завідувачами були  Кисляк Ю., Фуфлей М., Попович Є., Григораш К.

На даний час бібліотека знаходиться в приміщенні клубу, займає одну кімнату. Завідувач Лещенко Світлана Степанівна. Бібліотека щороку обслуговує понад 500 користувачів, з них 160 дітей, 79 юнацтва. До послуг користувачів: книжковий фонд в кількості 9 495 примірників книг, дев’ять найменувань періодичних видань. Бібліотека доступна для всіх жителів села, тут завжди раді бачити користувачів і надати їм необхідну  інформацію. Цікаво і змістовно спільно з будинком культури з вчителями школи проводять масові заходи.