Бібліотека-філія с.Пасічна

Село Пасічна розташоване в південно-східному Прикарпатті на правому березі річкової долини Бистриці Надвірнянської на висоті 549 м над рівнем моря.  Село є центром сільської ради, в підпорядкуванні якої села Букове, Поле, Соколовиця. Найдавніші письмові згадки про село: 1612, 1619, 1625 рр. Назва села походить від слова «пасіка». Територія – 1 461.3 га.

Історія становлення Пасічнянської бібліотеки сягає в далекий 1897 рік, коли була заснована читальня  «Просвіти». На той час в читальні нараховувалось 75 книг. В 1910 році в с. Пасічні було відкрито другу читальню «Просвіти», яку очолював Семен Медвідь, також він увійшов до складу секції читальної повітової «Просвіти» у Надвірній, метою якої була популяризація українських книжок серед населення.

З 1954 року в бібліотеці працювала Ірина Михайлівна Грабівчук. Бібліотека знаходилась в приміщенні сільської ради. В 1959 році бібліотека отримала кімнату в сільському клубі, пізніше  переведена в дві кімнати адміністративного будинку, де знаходиться й зараз. З 1994 року завідувачем бібліотеки стала Вінтоняк Оксана Миколаївна. Фонд бібліотеки – понад 13 тисяч книг, обслуговує книгозбірня 750 користувачів.

При бібліотеці працює клуб за інтересом «Злагода».

Восени 2016 року бібліотеку переведено в приміщення сільського клубу.

-->