Наш край від Бога – для туризму

Надвірнянщина – унікальний край з багатими природними умовами і ресурсами, різноманітним рослинним і тваринним світом, джерельними водами і чистим карпатським повітрям.Саме в Надвірнянському районі збереглися природні ландшафти, незаймані території, особливо праліси, де є рекреаційні ресурси.

Площа району – 1 293 км. Загальна чисельність населення – 114,1 тис. чол. Найвищою вершиною району є гора Довбушанка (1754,9 км). В межах району розміщується природний заповідник “Горгани” державного значення, лісовий Бредулецький заказник, ботанічний Кливський заказник, комплексна пам”ятка природи – урочище “Верхнє Озерище”, дендропарк “Високогірний” та пам”ятка садово-паркового мистецтва – парк Партизанської слави (с. Заріччя).

Майже 64% території займають ліси, в основному – смереково-буково-ялицеві, а вище 1100-1200 м. – смерекові.

Район багатий на водні ресурси. Головні ріки – Прут і Бистриця Надвірнянська з притоками Зеленицею, Довжинцем

Поблизу с. Бистриця виявлено три джерела сірководневих вод, що є потенціалом для лікування людей.

В Надвірнянщині є 146 пам’яток різних епох від часів кам’яної доби до пам’ятників, споруджених у наші дні. Є також пам’ятки археології – від часів палеоліту до київської Русі. В околицях  Добротова, делятина, Верхнього Майдану, Заріччя, Ланчина знаходяться сліди стоянок і поселень часів кам’яної доби і бронзи. В околицях Волосова, Камінної, Переросля, Цуцилова – могильники, відомі як Карпатські кургани (ІІІ-ІУ ст.). Поблизу Надвірної – цінна пам’ятка часів Стародавньої Русі – Городище. Особливий інтерес викликають 21 пам’ятка архітектури, які на території району включені до реєстру пам’яток. Серед них – руїни Пнівського замку, що є надзвичайно цінною і цікавою пам’яткою оборонної архітектури 16-17 ст., будинок повітового староства (нині адмінбудинок міської ради) та 18 церков, побудованих в ХНІІІ-ХІХ ст.

§ Туристична Надвірнянщина

§ Зелений дивосвіт Карпат

§ Стежками рідного краю

§ Надвірнянщина запрошує

-->